خانه > تاریخچه تارنما, مناسبت‌ها > یتااهو از دیروز تا امروز (به مناسبت ۸ سالگی یتااهو)

یتااهو از دیروز تا امروز (به مناسبت ۸ سالگی یتااهو)

 

بهار سال ۱۳۸۱ است، پشت میز کامپیوتر جدیدی که بابا و مامان برات خریدند، میشینی و با استفاده از فن آوری عجیب، غریب و البته پس از شنیدن سر و صدای گوش نواز مودم ۵۶k به اینترنت نوظهور وصل میشی، در نوار آدرس مرورگر اینترنت اکسپلورر آدرسی رو تایپ میکنی که امروز دهن به دهن گشته و به گوشت رسیده: یتااهو دات کام و دکمه Enter رو فشار میدی، پس از صفحه خوش آمدگویی که خیلی هم طول میکشه تا بارگذاری بشه ولی ارزشش رو داره (آخه هر چی باشه یتااهو دات کام نخستین تارنمای زرتشتیان ایران است)، با این نوشته روبرو میشی:

با شروع فصل بهار و با دمیده شدن روح زندگی در طبیعت ، سایت اینترنتی « یتااهو» فعالیت خود را آغاز می نماید.

بیش از سی جوان زرتشتی نتیجه دسترنج و کار فکری خود را اینک تقدیم دوستداران دین بهی می نماید.

هدف « یتااهو» معرفی و شناساندن دین زرتشتی با نگاهی متفاوت از گذشته است آنچه ما را متفاوت از دیگر سایتهای مرتبط با دین زرتشتی می نماید مطالب متنوع و منتخب ، نگرشی نو و به دور از تعصب به دین زرتشتی و نیروی جوانی مان می باشد. جوانانی که به بالندگی فرهنگ ایران و پیام زرتشت ایمان دارند و آرمانشان گسترش و بهبود این فرهنگ و پیام می باشد. راهکار ما استفاده از تکنولوژی نوین و دنیای اینترنت است که فراسوی مرزها ارتباطات را ساده می کند.

< امید آن داریم که با نظرات و پیشنهادات خود ، مارا در هرچه پربار تر شدن این  سایت یاری نمایید. >

ایدون باد

بی اختیار، حس افتخار و غروری وصف نشدنی بهت دست میده…

 

تارنمایی که دیروز با همفکری، کوشش و همکاری جوانان زرتشتی و با همراهی پروفسور کسرا وفاداری بنیادش گذاشته شد، پس از گذشت سال ها توانسته تا با افتخار، سرچشمه نکویی باشد برای جستجوی مجازی دوستداران و پژوهشگران در حوزه دین زرتشتی و فرهنگ کهن و غنی ایران زمین؛ یتااهو این کهن تارنمای زرتشتی اکنون به زادروز ۸ سالگی خود نزدیک می شود.

یتااهو از ۸ سال پیش تاکنون با آغوشی باز پذیرای جوانان زرتشتی کوشا و فرزانه ای بوده است که با تمامی وجودشان به دین و سرزمین خود عشق می ورزند؛ کسرا ها، شهرام ها، بهرام ها، رستم ها، پدرام ها، اسفندیار ها، اشکان ها، بابک ها، بهزاد ها، آریا ها، فرهود ها، فرشید ها، آناهیتا ها، آرمیتا ها، ماندانا ها، راشین ها، هما ها، میترا ها، ساناز ها، فرناز ها و… یکایک این نام ها جزئی از سرمایه های ارزشمند یتااهو محسوب می شوند. حال بسیاری از این جوانان به یتااهو بدرود گفته اند ولی نام و یادشان در دفتر خاطرات یتااهو به نیکی جاودانه شده است.

فرتورها (عکس ها) از بایگانی شخصی فراهم شده است

گروه یتااهو

گروه یتااهو

گروه یتااهو

گروه یتااهو

 

و من فراموش نمیکنم روزی را که به اصرار دوستم، بهزاد کیقبادی برای نخستین بار وارد گروه یتااهو در خانه پروفسور وفاداری شدم و با جوانانی ناآشنا مواجه شدم که دور تا دور میز بزرگی نشسته بودند و با نگاهشان خوش آمد می گفتند، انگار همین دیروز بود… گاهی تعدادی از آن جوانان ناآشنای دیروز که اکنون دوستان امروزم هستند را میبینم و بی اختیار آرزو می کنم که ایکاش آن روزهای خوب بر می گشت اما دریغا… گاهی چه زود دیر می شود و ما قدر لحظه ها را نمی دانیم.

در هر حال، یتااهو محکم و استوار با تکیه به پشتوانه گرانبهای خود یعنی جوانان زرتشتی، سرفراز ایستاده است تا پیام خود را به گوش جهانیان برساند، ایدون باد.

در پایان، خالی از لطف نیست که چند تصویر بایگانی شده از دو تارنمای قدیم یتااهو را مرور کنیم و یادی نیک از گذشته این کهن تارنما کنیم:

 

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

تارنمای یتااهو

 

پیشاپیش زادروزت خجسته و فرخنده باد


بازدید نوشته: 8,318 بار
 1. اسفنديار خسروياني
  25 مارس 2010 در 11:33 | #1

  اردشیر جان ، دوستان گرامی در یتااهو من هم پیشاپیش زادروز تارنمای فرهنگی یتااهو را شادباش می‌گویم و کوشش‌های دوست ارجمندم اردشیر گرامی در ساخت دوباره تارنما سپاسگزاری می‌کنم .

 2. بهرام پرتوي
  27 مارس 2010 در 14:49 | #2

  تولد دیگری را برای یتااهو تبریک میگویم و برای همه شما گرامیان بهترین آرزوها را دارم.

 3. شهرام اخترخاوری
  30 مارس 2010 در 11:15 | #3

  درود.
  بسیار شگفت زده شدم که دیدم سایت یتااهو به چیزی که در فکرم بود و آرزوش رو داشتم نزدیک شده. موجب سربلندی من خواهد بود اگر بتونم از اینجا هم با یتااهو و دوستان خوبم همکاری کنم و خودم رو هموند کوچکی از یتااهوی بزرگ بدونم.
  ایدون باد.

 4. آريا حافظي
  4 آوریل 2010 در 20:40 | #4

  با سپاس و درود فراوان به آقای اردشیر پرتوی و همه دوستان دیگری که در تارنمای فرهنگی- اجتماعی یتااهو زحمت می کشند. برای همگی شما آرزوی پیشرفت و پیروزی را دارم.

 5. اورمزد قرائی
  7 آوریل 2010 در 11:42 | #5

  درود بر شما امید که شما یار گرامی را ببینم

 6. 22 آوریل 2010 در 21:08 | #6

  با درود
  یتااهو پاینده باد.من حدود چند ساله که با زرتشت و آیین مقدس و پاک و دور از خرافاتش آشنا شدم و خوشحالم از این که با تلاش هرچه بیشتر این کیش را زنده نگه می‌دارد .براتون آرزوی موفقیت دارم
  درود بر روان پاک اشوزرتشت این پیام آور سرزمین آریا

 7. گودرز ماوندی
  26 آوریل 2010 در 02:13 | #7

  به نام اهورامزدا :
  با درود به یاران یتااهو ، بسیار خوشحالم که باز می بینم یتااهو فعالیتش را بیشتر کرده . همت و همازوری یارانش کم نشود . یاد دارم در خانه روانشاد کسری وقتی که برنامه ای بود و دوستان دور هم جمع میشدند و البته من هم گاهی در کنارشان بودم و خیلی از آن صمیمت ها و دوستی لذت می بردم و همیشه آرزوی پیشرفتشان را داشتم و از دوستان همیشه درخواست داشتم در پویایی آن کوشا باشند و هم اکنون زادروز هشتمین سالگردش را شاد باش میگم به همه ی دوستان و یاران قدیم و جدید .پیروزیتان افزون .

 8. Behnam
  7 می 2013 در 23:42 | #8

  az site shoma didan kardam ve be shoma be onvane irani eftekhar mykonam

 9. mah pari
  17 نوامبر 2013 در 14:07 | #9

  دوستان به همتون دست مریزاد میگم امیدوارم تمام ناگفته های تاریخی ایران زمین در سایت یتااهو گفته شود..سپاس

 10. maziar
  28 می 2014 در 11:22 | #10

  درودبرشما
  برای معرفی دین زرتشت به جوانان این مرزوبوم گرچه جای یک کانال تلویزیونی بسیارخالی بنظرمیرسد اماباز جای شکرش باقیست که با تلاش شما دوستان عزیز این سایت خوب راه اندازی شده وخیلی ها (ازجمله خودمن)ازطریق این سایت بادین کهن زرتشت آشناشده ایم.موفقیت بیش ازپیش تان راازاهورامزداخواستارم.

 11. homa
  19 اکتبر 2014 در 10:57 | #11

  درود با دیدن این صفحه یاد گذشته ها افتادم و اشک از چشمانم سرازیر شد یادش بخیر خانه کسری جلسات خانه بچه ها بحث ها خراب کاری های من و خیلی چیز های دیگر دلم خیلی تنگ شده از همه بیشتر برای گهمبارمان یادش بخیر