بایگانی

بایگانی برای بخش ‘گزارش خبری’

یتااهو با وفاداری، گهنبار توجی برگزار کرد

برگزاری گهنبار توجی3750زرتشتی «تارنمای یتااهو» پنجشنبه ۲۸/۲/۱۳۹۱ در آدریان بزرگ تهران، «گهنبار توجی» از برای تندرستی همه‌ی باشندگان برگزار کرد. آوای دلنشین اوستاخوانی در گهنبار را «موبد سهراب هنگامی» و «موبد سرور تارا پوروالا» بردوش داشتند. اجرای برنامه‌های هنری جانبی مانند نقاشی، موسیقی، صنایع دستی و … از سوی هنرمندانِ توانمندِ زرتشتی و یادی از روانشاد «دکتر کسرا وفاداری» (تاریخ درگذشت ۲۶/۲/۱۳۸۴) به همراه پذیرایی لُرک و میوه و آش به هر چه باشکوه‌تر برگزارشدن این گهنبار افزود.

در این گهنبار از هموندان یتااهو که بدون هیچگونه چشمداشت و بر پایه‌ی مفهوم نماز «اَشِم وُهو» یاری‌رسان یتااهو بوده‌اند، سپاسگزاری شد.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 5,355 بار

برگزاری جشن سده ۳۷۴۸ زرتشتی(۱۳۸۹خورشیدی) در تهران

جشن سده تهران 3748زرتشتی امسال نیز آیین جشن سده، با تلاش انجمن زرتشتیان تهران در مجتمع فرهنگی مارکار تهران‌پارس برگزار شد.

در این جشن رستم خسرویانی-فرنشین انجمن زرتشتیان تهران، اسفندیار اختیاری-نماینده‌ی زرتشتیان در مجلس، پدرام سروش‌پور-هموند انجمن موبدان تهران و توران شهریاری درپیوند با فلسفه‌ی جشن سده و مهار آتش به‌دست انسان، سخنرانی کردند.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 8,220 بار
گروه ها:گزارش خبری

گزارش تصویری از برگزاری گاهنبار آتشکده آذرگشسب، واپسین روز

موبد مهربان فیروزگری

بامداد روز آدینه ۲۶ شهریورماه از خوابگاه به سوی آتشکده آذرگشسب به راه افتادیم؛ نزدیک ساعت ۱۰ بامداد، آیین «جشن خوانی» گاهنبار در جایگاه آتش جاویدان در آتشکده آذرگشسب  بوسیله موبدان، مهربان فیروزگری و سهراب هنگامی برگزار شد.

باشندگی همکیشان و هم میهنان در برگزاری این آیین دیدنی بود و جای برگزاری گاهنبار از بازدیدکنندگان پر بود که برای دیدن این آیین مینوی به آتشکده آمده بودند، اینان آمده بودند تا دگربار برگزاری یکی از آیین های دیرینه را ببینند و با گذشته خود پیوند برقرار کنند.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 10,094 بار
گروه ها:گزارش خبری

گزارش تصویری از برگزاری گاهنبار آتشکده آذرگشسب، روز نخست

نیایش همگانی در خوابگاه

ساعت ۶ بامداد روز پنج شنبه ۲۵ شهریورماه از تهران به سوی آتشکده آذرگشسب حرکت کردیم. پس از طی مسافتی در جاده زنجان در یکی از رستوران های بین راه ناشتایی خوردیم. پس از رسیدن به خوابگاه و خوردن ناهار، به سمت گودال «نبی کندی» حرکت کردیم؛ این گودال شبیه به دریاچه تخت سلیمان است ولی آب آن ته نشین شده و پایین رفته که به مرداب شباهت پیدا کرده است، در هنگام پایین رفتن خورشید دورنمای بسیار زیبا در خاور و باختر این مکان دیده می شود که بسیار تماشایی است. سپس برای استراحت به خوابگاه بازگشتیم.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 10,488 بار
گروه ها:گزارش خبری

مکان و زمان حرکت آیین گاهنبار آتشکده آذرگشسب ۱۳۸۹

Yataahoo_Big حرکت:  بامداد پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۹

بازگشت: پسین آدینه ۲۶ شهریور ۱۳۸۹

مکان و زمان حرکت: تهران- میدان سلماس – ساعت ۶ بامداد

همراه با: صبحانه، ناهار، شام

۱- حرکت، ساعت ۶ بامداد روز ۲۵ شهریور است. تارنمای یتااهو هیچ‌گونه مسوولیتی برای کسانی که پس از حرکت اتوبوس‌ها بیایند، ندارد. خواهشمند است، نیم ساعت پیش از حرکت، در محل حرکت حضور یابید.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 6,579 بار
گروه ها:گزارش خبری

پایان دوره‌های تابستانی دبستان دخترانه‌ی گیو

کلاس‌های تابستانی دانش‌آموزان دبستان دخترانه گیو به پایان رسید.دوره های تابستانی دبستان دخترانه گیو

این کلاس‌ها که با کوشش «انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه‌ی گیو» و با همیاری آقایان اسفندیار اختیاری نماینده‌ی زرتشتیان ایران در مجلس و زریر نجمی مدیر دبستان پسرانه جمشیدجم، در نخستین روزهای تیرماه امسال آغاز شد و سوم شهریور به پایان رسید.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 11,463 بار
گروه ها:گزارش خبری

برگزاری «گاهنبار توجی» در روز هفتم خورداد‌ماه ۱۳۸۹

گاهنبار توجی 1389

«ای اهورامزدا، ای دانای بزرگ هستی ‌بخش که سرچشمه‌ی همه‌ی نیکی ‌ها وخوبی ‌هایی، از تو درخواست تندرستی، شادی و آبادانی برای همه‌ی جهانیان را داریم.» این درخواست نزدیک به دویست نفر باشندگانی بود که برای برگزاری «گهنبار توجی تندرستی» در روز هفتم خورداد‌ماه ۱۳۸۹ برابر با آذر ایزد و خورداد‌ماه ۳۷۴۸ زرتشتی، خود را به دامنه‌ی کوه دماوند رسانده بودند تا بدین ‌وسیله همازوری و همبستگی خود را بیش از پیش نشان دهند.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 8,954 بار
گروه ها:گزارش خبری

کاش می‌شد مثل او کاری کنیم، بر سَرِ کسرا، وفاداری کنیم

یادبود درگذشت دکتر کسرا وفاداری

در یسنای ۳۹، بندهای دوم و سوم آن درباره‌ی نیکان این ‌گونه آمده است:

«روان‌های یاورانی را که از قانون پیروی می‌کنند، گرامی می‌داریم و روان‌های راستکاران را هر کجا که زاده باشند، مرد باشند یا زن، گرامی می‌داریم. آنانی را که وجدان‌های نیکشان پیش می‌روند، پیش رفته‌اند یا خواهند رفت. اینک زنان و مردان نیک افزاینده، جاودان، همیشه پیروز، همیشه افزون را گرامی می‌داریم. زنان و مردانی را که در آرامش با منش ‌نیک به ‌سر می‌برند.»بازدید نوشته: 6,195 بار
گروه ها:گزارش خبری

تارنمای یتااهو در دومین نمایشگاه رسانه ‌های زرتشتی، شرکت می‌کند

پوستر نمایشگاه رسانه‌های زرتشتیتارنمای یتااهو در دومین نمایشگاه رسانه‌ های زرتشتی که هم زمان با همایش فردوسی در تالار ایرج برگزار می‌شود، شرکت می‌کند. در این نمایشگاه، نزدیک به ۲۰ رسانه‌ی‌‌ نهادهای زرتشتی، دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.

ادامه نوشته…بازدید نوشته: 6,432 بار
گروه ها:گزارش خبری